Jaunumi

Toms Grēviņš iepazīst dabai draudzīgu aktīvo atpūtu

 

Projekta “Par tīrām upēm!” vēstnešu pulku papildinājis arī TV un radio personība Toms Grēviņš. Viņš kopā ar minerālūdens zīmolu “Mangaļi” un Pasaules Dabas fondu aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju, kurš pamanījis uz vietējām upēm jebkāda veida aizsprostu, kas apgrūtina vai traucē upes tecējumu, ziņot par to mājaslapā www.partiramupem.lv.

“Pasaules kontekstā mēs joprojām redzam, ka lielvalstu līderu un korporāciju vadītāju rīcība globālo klimata pārmaiņu jautājumā ir nogaidoša un drīzāk kūtra, nevis aktīva. Pandēmijas ēnā šie jautājumi uz mirkli izzuduši no daudzu dienas kārtības, taču mēs skaidri un gaiši redzam pārvērtības apkārtējā vidē. Es sev turpinu uzdot jautājumu: “Ko es pats kā zemeslodes iedzīvotājs varu darīt lietas labā?” Ir pilnīgi skaidrs, ka mērķtiecīga, proaktīva rīcība ir valsts politikas jautājums, taču cieņpilnai attieksmei pret apkārtējo vidi ir jākļūst pašsaprotamai katram pašam un par to nemitīgi nebūtu jāatgādina mediju kampaņās! Un esmu pilnīgi pārliecināts, ka šādi projekti kā “Par tīrām upēm!” mūs tuvina sabiedrībai, kurai vides problēmas ir tikpat svarīgas kā pusdienu ēdienkarte vai brīvdienu pavadīšanas plāni,” par projekta nozīmi stāsta Toms.


Nedaudz lietainā augusta pēcpusdienā Toms kopā ar Pasaules Dabas Fonda Baltijas jūras un saldūdens programmas vadītāju Magdu Jentgenu un piedzīvojumu programmu vadītāju Māri Resni devās braucienā ar SUP dēļiem pa Braslas upi, lai noskaidrotu, kā pareizi nodarboties ar aktīvo atpūtu uz ūdens un tā tuvumā un nenodarīt kaitējumu apkārtējai dabai.

Noskaties video un uzzini arī Tu, kā vari nodarboties ar aktīvo atpūtu upju tuvumā dabai draudzīgā veidā!

Dalīties:

Vairāk

Upju un citu ūdenstilpju aizaugšana veicina dzīvo radību bojāeju un piekrastu iznīcību_copy Lasīt vairāk

Upju un citu ūdenstilpju aizaugšana veicina dzīvo radību bojāeju un piekrastu iznīcību

Pēdējo 100 gadu laikā Baltijas jūras unikālā ekosistēma kļuvusi par barības vielām pārsātinātu, eitrofu vidi un Latvijā eitrofikācija ir ļoti liela problēma upēs, ezeros un jūrā. Tāpēc minerālūdens zīmols “Mangaļi” sadarbībā ar Pasaules Dabas Fondu projekta “Par tīrām upēm!” ietvaros aicina iedzīvotājus vērst uzmanību saviem ikdienas paradumiem, kas veicina ūdenstilpju aizaugšanu un degradēšanu. Nerūpējoties par upju un citu ūdenstilpju stāvokli, rodas apdraudējums zvejniecības nozarei, zivis un citas ūdenī mītošās dzīvās radības nevar pilnvērtīgi dzīvot, tiek veicināts arī tas, ka nākotnē cilvēki nevēlēsies pavadīt laiku pludmalēs, jo ūdenstilpes būs aizaugušas.

Aptauja: Vairāk nekā puse iedzīvotāju uzskata, ka Latvijā pārāk maz tiek runāts par upju tīrību Lasīt vairāk

Aptauja: Vairāk nekā puse iedzīvotāju uzskata, ka Latvijā pārāk maz tiek runāts par upju tīrību

68 % Latvijas iedzīvotāju ir satraukti par pieaugošo piesārņojumu Latvijas upēs, un aptuveni puse norāda, ka Latvijā pārāk maz tiek runāts par upju un to krastu tīrību un sakopšanu, liecina minerālūdens zīmola “Mangaļi” veiktā aptauja.*