Jaunumi

Toms Grēviņš iepazīst dabai draudzīgu aktīvo atpūtu

 

Projekta “Par tīrām upēm!” vēstnešu pulku papildinājis arī TV un radio personība Toms Grēviņš. Viņš kopā ar minerālūdens zīmolu “Mangaļi” un Pasaules Dabas fondu aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju, kurš pamanījis uz vietējām upēm jebkāda veida aizsprostu, kas apgrūtina vai traucē upes tecējumu, ziņot par to mājaslapā www.partiramupem.lv.

“Pasaules kontekstā mēs joprojām redzam, ka lielvalstu līderu un korporāciju vadītāju rīcība globālo klimata pārmaiņu jautājumā ir nogaidoša un drīzāk kūtra, nevis aktīva. Pandēmijas ēnā šie jautājumi uz mirkli izzuduši no daudzu dienas kārtības, taču mēs skaidri un gaiši redzam pārvērtības apkārtējā vidē. Es sev turpinu uzdot jautājumu: “Ko es pats kā zemeslodes iedzīvotājs varu darīt lietas labā?” Ir pilnīgi skaidrs, ka mērķtiecīga, proaktīva rīcība ir valsts politikas jautājums, taču cieņpilnai attieksmei pret apkārtējo vidi ir jākļūst pašsaprotamai katram pašam un par to nemitīgi nebūtu jāatgādina mediju kampaņās! Un esmu pilnīgi pārliecināts, ka šādi projekti kā “Par tīrām upēm!” mūs tuvina sabiedrībai, kurai vides problēmas ir tikpat svarīgas kā pusdienu ēdienkarte vai brīvdienu pavadīšanas plāni,” par projekta nozīmi stāsta Toms.


Nedaudz lietainā augusta pēcpusdienā Toms kopā ar Pasaules Dabas Fonda Baltijas jūras un saldūdens programmas vadītāju Magdu Jentgenu un piedzīvojumu programmu vadītāju Māri Resni devās braucienā ar SUP dēļiem pa Braslas upi, lai noskaidrotu, kā pareizi nodarboties ar aktīvo atpūtu uz ūdens un tā tuvumā un nenodarīt kaitējumu apkārtējai dabai.

Noskaties video un uzzini arī Tu, kā vari nodarboties ar aktīvo atpūtu upju tuvumā dabai draudzīgā veidā!

Dalīties:

Vairāk

Sabiedrībā zināmas personas, ministriju pārstāvji kopā ar Pasaules Dabas Fondu piedalās unikālā projekta “Par tīrām upēm!” zemūdenes ekspedīcijā_copy Lasīt vairāk

Sabiedrībā zināmas personas, ministriju pārstāvji kopā ar Pasaules Dabas Fondu piedalās unikālā projekta “Par tīrām upēm!” zemūdenes ekspedīcijā

Jau trešo gadu pēc kārtas, laika periodā no pavasara līdz rudens sākumam tiek organizētas dažādas projekta “Par tīrām upēm!” aktivitātes, ko 2021. gadā aizsāka minerālūdens zīmols “Mangaļi” sadarbībā ar Pasaules Dabas Fondu, ar mērķi iesaistīties un ilgtermiņā rūpēties par Latvijas upju ekosistēmu atjaunošanu un uzlabošanu. Projekta ietvaros arvien tiek meklēti jauni veidi, kā iesaistīt sabiedrību problēmas risināšana un piesaistīt uzmanību kritiskajam stāvoklim, kādā atrodas Latvijas upju ūdens ekoloģiskā kvalitāte un bioloģiskā daudzveidība. Tieši tāpēc, 19. jūnijā Slokas dolomīta karjerā tika rīkota pirmā zemūdens ekspedīcija, lai padziļinātāk ielūkotos mūsu ūdenstilpju "iekšpusē”.

Sabiedrībā zināmi dabas entuziasti atklāj “Par tīrām upēm!” trešo projekta gadu_copy Lasīt vairāk

Sabiedrībā zināmi dabas entuziasti atklāj “Par tīrām upēm!” trešo projekta gadu

Piektdien, 28. aprīlī, mājīgajās Tallinas ielas kvartāla ‘’Ezītis Miglā’’ kafejnīcas telpās tika oficiāli atklāts minerālūdens zīmola ’’Mangaļi’’ un Pasaules Dabas Fonda projekta ’’Par tīrām upēm!’’ trešais darbības gads. Pasākuma laikā tika pievērsta uzmanība Latvijas upju ūdens kvalitātei un tās ekosistēmas aizsardzībai un atjaunošanai, kā arī stāstīts par līdz šim paveikto divos projekta darbības gados, kā arī pārstāvji iezīmēja, kas ir galvenās prioritātes, ko plānots realizēt šogad. Pasākumā savu atbalstu projektam ierādās izrādīt projekta draugs, Latvijā un pasaulē zināmais grafiti mākslinieks Kiwie, kā arī TV personība Lelde Ceriņa, dziedātājas Aminata un Aija Andrejeva, radio personība Toms Grēviņš, kuri ir šī projekta vēstneši.