Mūsu projekta “Par tīrām upēm!” vēstnese, TV raidījumu un pasākumu vadītāja Lelde Ceriņa ir uzaugusi un savu bērnību pavadīju pie dabas, tādēļ viņai šī iniciatīva ir īpaši nozīmīga.
"Manas bērnības takas ved līdztekus Gaujai. Gandrīz trīsdesmit gadu nogrieznī esmu redzējusi, kā, pieaugot cilvēku klātbūtnei un palielinoties upes izmantošanas intensitātei, tiek ietekmēti tās krasti un līdzās esošā daba. Lai gan cieņpilna attieksme pret vidi, kurā dzīvojam, kļūst arvien pašsaprotamāka, mums joprojām jāmācās saprast, ka tieši mēs esam ciemiņi dabā un kā ciemiņiem ir jāprotas arī uzvesties. Protams, daba kā jau dzīvs organisms rada arī pati savus nospiedumus, nereti ietekmējot upju plūdumu. Manuprāt, mums ir iespēja pateikties upēm, ka tās kalpojušas par civilizācijas šūpuli, un nākt tām talkā ar labiem darbiem. Kampaņa “Par tīrām upēm” ir lielisks iedvesmas avots, kurā pasmelties idejas un sniegt savu artavu ekosistēmas uzlabošanā!" norāda projekta vēstnese.
Nesteidzīgā darba dienas pēcpusdienā Lelde kopā ar biologu Matīsu Žagaru satikās viņa lauku mājās, lai aprunātos par to, kādu ietekmi lauksaimniecība atstāj uz upju ekosistēmu un virszemes ūdens kvalitāti kopumā un ko varam darīt, lai ar savu saimniecisko darbību nenodarītu kaitējumu dabai.
Noskaties video un uzzini arī Tu, kā nodarboties ar lauksaimniecību un saimniecisko darbību upju ekosistēmai draudzīgā veidā!
Lelde kopā ar minerālūdens zīmolu “Mangaļi” un Pasaules Dabas fondu aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju, kurš pamanījis uz vietējām upēm jebkāda veida aizsprostu, kas apgrūtina vai traucē upes tecējumu, ziņot par to mājaslapā www.partiramupem.lv.